خدمات حرفه ای سئو و بهینه سازی سایت

سئو وردپرس

سئو وردپرس چیست؟

سئو وردپرس ،  یکی از مباحثی است که اکثر سئوکارها با آن درگیر هستند. با توجه به هزینه‌های سنگین راه اندازی سایت با روش‌های طراحی اختصاصی، بسیاری از کسب‌وکارها از جمله برندهای کوچک و متوسط، ترجیح می‌دهند تا سایت خود را روی سیستم مدیریت محتوای وردپرس ایجاد کنند و همچنان بعضی از مشاغل با وجود زمان کمی که در اختیار دارند پروژه سئو سایت خود را به متخصصین سئو میسپارند ،سئودانان با ارائه خدمات سئو در خدمت شما عزیزان است. آمارها حاکی از آن است که بیش از 30 درصد وبسایت‌های دنیا با این سایت‌ساز طراحی شده‌اند. به عبارتی ساده‌تر، از هر 3 سایت، یکی با WordPress ساخته شده است. این نشان از قدرت این CMS بوده که توانسته صاحبین مشاغل را به خود جذب کند. اگر به‌تازگی با سئو آشنا شده‌اید، یا حتی اگر خودتان صاحب یک سایت وردپرسی هستید، آشنایی با روش‌های بهینه سازی وردپرس و بهبود سئو سایت وردپرس می‌تواند برای‌تان جالب باشد،برای یادگیری بهتر سئو با seodanan همراه باشید.

سئو وردپرس چیست؟seodanan

آموزش سئو سایت وردپرس

سئو: بسیاری از افراد هنوز نمی‌دانند سئو چیست؟اگر شما هم جزو این دست از افراد هستید، باید بدانید که سئو یا بهینه‌سازی موتورهای جستجو، به کسب‌وکارهای اینترنتی کمک می‌کند تا بتوانند رتبه‌های برتر موتورهای جستجو را کسب کنند. شاید بپرسید این چه سودی دارد؟ جواب واضح است. زمانی که کاربران بخواهند نیازهای خود را در بستر وب جستجو کنند، تنها زمانی وارد سایت شما خواهند شد، که رتبه خوبی در موتورهای جستجو داشته باشید. این موضوع به طور مستقیم به سئو سایت شما وابسته است.

وردپرس: جدا از روش‌های مختلفی که برای کدنویسی و ساخت سایت وجود دارد، طراحی سایت بدون کدنویسی با وردپرس نیز بسیار محبوب است. البته منظور از اصطلاح بدون کدنویسی، این نیست که طراحان وردپرس نیازی به کدنویسی ندارند. بلکه شاید در برخی مواقع لازم باشد تا به صورت اختصاصی کد نیز نوشته شود، با این حال وردپرس روند طراحی و ایجاد سایت را بسیار ساده کرده است. این سایت ساز به زبان PHP نوشته شده و توسط MySQL پشتیبانی می‌شود.

خب شاید تا به اینجا خودتان متوجه شده باشید که منظور از سئو وردپرس چیست. در واقع به روش‌هایی که یک سئوکار در سایت‌های وردپرسی انجام می‌دهد تا وبسایت بتواند رتبه خوبی در نتایج جستجو کسب کند، بهینه سازی وردپرس گفته می‌شود. در ادامه می‌خواهیم به طور روشن تاثیر سئو سایت های وردپرسی را روی کسب‌وکارهای آنلاین بررسی کنیم. همچنین روند پیاده سازی SEO روی چنین وبسایت‌هایی را با هم مرور خواهیم کرد.

تاثیر سئو وردپرس روی کسب‌وکارهای اینترنتی

بهینه‌سازی سایت‌های وردپرسی بسیار مهم است. البته بر حسب تجربیات شخصی باید اعلام کنم که این سایت‌ساز روند سئو کردن را بسیار ساده کرده است. از آنجاکه توسعه دهندگان این پلتفرم توجه ویژه‌ای به کدنویسی بهینه و طراحی مناسب داشته‌اند، مخاطبان آن می‌توانند به‌راحتی وبسایت خود را به رتبه‌های برتر برسانند. از سویی استفاده از افزونه‌های مختلف روند بهینه‌سازی سایت‌ها را بهبود بخشیده است. اما سئو سایت ساخته شده با وردپرس، چه تاثیری در کسب‌وکارها دارد؟

همانطور که سئودانان به آن  اشاره کرده است، این علم باعث می‌شود تا وبسایت شما به رتبه‌های اول گوگل، یاهو و سایر موتورهای جستجو دسترسی پیدا کند. اکنون تصور کنید که کسب‌وکار شما در حوزه فروش گوشی فعالیت می‌کند. چنانچه یکی از کلمات کلیدی وبسایت شما خرید گوشی آیفون باشد، فروش شما نسبت مستقیم با رتبه سایت‌تان خواهد داشت. بیایید این مثال را به صورت کاربردی‌تر بیان کنیم:

۱- سایتی را تصور کنید که در کلمه خرید گوشی آیفون در رتبه 12 گوگل قرار دارد. قطعا تعداد کمی از کاربران این سایت را خواهند دید. به همین ترتیب تعداد کمی از آن‌ها وارد سایت شما خواهند شد و در نتیجه تعداد افراد کمی نیز محصول شما را خریداری می‌کنند.

۲- اکنون تصور کنید که در کلمه کلیدی مدنظر رتبه شما 3 باشد. در چنین حالتی تعداد بازدید کاربران از وبسایت شما به صورت صعودی افزایش پیدا می‌کند. بنابراین فروش شما به صورت انفجاری رشد پیدا خواهد کرد.

مراحل سئو وردپرس.سئودانان

سئو وردپرس شامل چه مراحلی می‌شود؟

 تا به اینجا اهمیت سئو در سایت‌های وردپرسی را بررسی کردیم و تاثیری که آن روی تجارت‌تان دارد را ارزیابی نمودیم. اکنون زمان آن رسیده تا روند بهینه‌سازی یک وبسایت ساخته شده با WordPress را بررسی کنیم. به نظر شما برای پیاده سازی این علم روی کسب‌وکارهای آنلاینی که با این سایت‌ساز ایجاد شده‌اند، چه کارهایی باید انجام دهیم؟

هر چند تکنیک‌ها و مراحل سئو وردپرس بسیار زیاد است، با این حال در ادامه به برخی از مهمترین راهکارها که هر سئوکاری که روی وبسایت وردپرسی کار می‌کند، باید با آن آشنا باشد، خواهیم پرداخت. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره سئو می‌توانید از مشاورین ما هم کمک بگیرید:

۱- افزونه یواست را نصب کنید

بدون شک Yoast SEO بهترین پلاگینی است که برای بالا بردن سئو سایت وردپرس طراحی شده است. هر چند افزونه‌های مشابه دیگری نیز برای نصب وجود دارد، با این حال استفاده از یواست باید در اولویت صاحبین سایت وردپرسی باشد. قابلیت‌هایی که این افزونه در اختیار کاربران قرار می‌دهد، بی‌نظیر است و به کمک آن می‌توانید بسیاری از روش‌های بهبود سئوی سایت خود را اجرا کنید. چنانچه این افزونه را روی سایت خود فعال کردید، مطمئن باشید که یک گام از رقبای خود پیش هستید.

۲-آدرس URL وبسایت‌تان را شخصی‌سازی کنید

بهتر است ابتدا بدانید چرا آدرس صفحات شما مهم است. گوگل از URL های شما به‌عنوان یک سیگنال مهم برای درک موضوع و رتبه‌بندی استفاده می‌کند. بهتر است که آدرس صفحات شما حاوی کلمه کلید باشد. البته کوتاه بودن آن نیز تاثیر خوبی در بهبود سئو دارد. اما وردپرس چگونه آدرس‌های شما را نمایش می‌دهد؟ در تصویر زیر این مورد نشان داده شده است:

پیشنهاد می‌کنم برای کسب نتایج بهتر، پیوندهای یکتای سایت خود را روی گزینه نام نوشته قرار دهید. در این صورت وردپرس به صورت خودکار نام نوشته‌ها را به‌عنوان آدرس شما قرار می‌دهد. برای دسترسی به این بخش کافی است که از منوی تنظیمات، گزینه پیوندهای یکتا را پیدا کنید.

البته یکی از فاکتورهای سئو محتوا، استفاده از کلمه کلیدی در عنوان است. انتخاب گزینه نام نوشته نیز زمانی موثر خواهد بود که این فاکتور بهینه سازی محتوا رعایت شود.

۳- سایت خود را به گوگل سرچ کنسول متصل کنید

seodanan آموزش نصب سایت در سرچ کنسول را به شما یاد داده ، پس یکی دیگر از مراحل سئو وردپرس، ثبت سایت در سرچ کنسول گوگل است. بسیاری از سئوکارها گوگل آنالیتیکس را ابزاری کاربردی می‌دانند، اما عده‌ای نیز از آن استفاده نمی‌کنند. دسته‌ای از کیورد پلنر کمک می‌گیرند و برخی آن را نادیده می‌گیرند… با این حال همه سئوکارها از گوگل سرچ کنسول استفاده می‌کنند. همین موضوع به شما گوشزد می‌کند، از این ابزار برای سئو سایت خود استفاده کنید.

اما این ابزار چه کار می‌کند؟ هر چند گوگل سرچ کنسول ابزاری است که با استفاده از آن می‌توان تکنیک‌های زیادی برای رشد سایت یافت. با این حال در مجموع باید آن را ابزاری برای ارتقا سئو تکنیکال دانست. پس اگر سلامت فنی وبسایت‌تان برای شما مهم است، از آن استفاده کنید.

۴-  برای سایت خود سایت مپ ایجاد کنید

این موضوع بسیار مهم است، مخصوصا زمانی که وبسایت شما صفحات زیادی داشته باشد. در چنین مواقعی می‌توانید با ایجاد یک sitemap به بهبود کسب‌وکار آنلاین خود کمک کنید. نیازی به نگرانی نیست. فرایند ساخت سایت مپ در وبسایت‌های وردپرسی بسیار ساده است. کافی است وارد تنظیمات یواست شوید و از بخش امکانات گزینه نقشه‌های xml سایت را فعال نمایید. البته اگر یواست را نصب نکرده باشید نیز می‌توانید با افزونه‌های دیگری نیز این کار را انجام دهید.

۵-  برای سایت خود فایل txt بسازید

robot.txt یک فایل است که همانطور که از نامش مشخص است، دارای فرمت txt می‌باشد. اضافه کردن این فایل به سایت کمک می‌کند تا بتوانید کدهای دستوری خاصی را به گوگل اعمال کنید. همچنین روبوت اجازه می‌دهد تا گوگل محتوای سایت شما را بهتر درک کند. بنابراین حتما این فایل را به کسب‌وکارتان اضافه کنید.

۶- محتوای باکیفیت تولید کنید

برخی از مراحلی که بدان اشاره می‌کنیم، مختص به سئو وردپرس نیست و باید در همه سایت‌ها پیاده‌سازی شود. تولید محتوا یکی از این موارد است. اگر نخواهید از جمله کلیشه‌ای محتوا پادشاه است، استفاده کنیم، باید اذعان کنیم که بقای هر تجارت اینترنتی در گروی تولید محتوا است. با این حال خلق محتوا به سادگی نوشتن یک مقاله نیست، بلکه برای نگارش محتوایی سئو شده، باید فاکتورهای زیادی رعایت شود.

۷- تصاویر سایت را بهینه سازی کنید

خوشبختانه افزونه‌های زیادی برای بهینه‌سازی تصاویر در وردپرس توسعه داده شده است. اگر از تصاویر زیادی در صفحات خود استفاده می‌کنید، این یک امر غیر قابل انکار است که عکس‌های باکیفیت و حجم بالا، سرعت لود را کاهش دهند. وظیفه پلاگین‌ها چیست؟ با نصب پلاگین‌ها ضمن کاهش چشمگیر حجم عکس‌ها، کیفیت آن‌ها تا حد زیادی ثابت می‌ماند.

۸-  از gtmetrix برای بهبود سرعت استفاده کنید

جی‌تی‌متریکس ابزار تست سرعت آنلاین است که مشکلات و ایرادات صفحات مختلف را در زمان لود نمایش می‌دهد. با توجه به این که طبق الگوریتم‌های گوگل، سرعت فاکتور مهمی در رتبه‌بندی وبسایت‌ها محسوب می‌شود، استفاده از این ابزار بسیار مهم است. هر چند ابزارهای کاربردی دیگری برای بهبود سرعت سایت مانند لایت روم وجود دارد، اما اگر صاحب یک وبسایت وردپرسی باشید، قطعا gtmetrix یک سر و گردن بالاتر است.

۹-  از افزونه‌های برای درج لینک نوفالو استفاده کنید

یکی دیگر از روش‌هایی که در همه سایت‌ها باید انجام دهید، لینکسازی داخلی و خارجی از داخل صفحاتتان است. توصیه می‌کنم در مقالات خود به تناوب از لینک‌‌ها داخلی و خارجی استفاده کنید. با این حال وردپرس به صورت پیش فرض لینک‌های خارجی را به صورت follow منتشر می‌کند. چنانچه بخواهید از این کار جلوگیری کنید، افزونه‌هایی مانند Nofollow for external link کمک حال شما خواهند بود.

۱۰- بک لینک بگیرید

گرفتن بک لینک یکی از مهمترین سیگنال‌‌ها برای رشد سئو وردپرس است. هر چه تعداد بک‌لینک‌هایی که می‌گیرید، بیشتر باشد، رتبه شما نیز افزایش خواهد یافت. البته نباید از کیفیت بک لینک‌ها در مقابل کمیت آن‌ها چشم بپوشید. بنابراین سعی کنید که لینک‌هایی که دریافت می‌کنید، معتبر، با ارزش و از وبسایت‌هایی با اتوریتی بالا باشد. این یک اصل مهم است و تنها برای سایت‌های وردپرسی نیست.

گوگل سایت‌های وردپرسی را دوست دارد

بسیاری از مراحلی که برای سئو سایت‌های وردپرسی باید انجام دهید، دقیقا مطابق سایر سایت‌ها است. با این حال وردپرس علاوه‌بر این که طراحی سایت را آسان کرده، به بهینه‌سازی آن نیز کمک زیادی نموده است. به‌عنوان مثال همه کسب‌وکارهای آنلاین نیاز به ثبت در گوگل سرچ کنسول دارند. اما تفاوت همه آن‌ها با وردپرس چیست؟ در روند افزودن سایت به سرچ کنسول از شما خواسته می‌شود تا کدهای مدنظر را به هدر سایت خود اضافه کنید. طبیعتا اگر تخصص کافی نداشته باشید، نمی‌توانید این کار را انجام دهید. اما افزونه‌های وردپرس این اجازه را به شما می‌دهند تا با کپی کردن کدها، کار خود را به اتمام برسانید. همین قضیه در سایر مراحل نیز تکرار می‌شود. شما می‌توانید تنها با فشردن یک دکمه سایت مپ بسازید و یا به راحتی روی تولید محتوای خود نظارت کنید. به‌عنوان نمونه این امکان برای شما وجود دارد که برای محتوای خود کلمه کلیدی قرار دهید، توضیحات متا یا عنوان بنویسید یا بسیاری از موارد سئو محتوا را بررسی نمایید.

البته این‌ها تنها مزایای سئوی وردپرس نیستند. پیش از این هم سئودانان اشاره کرده که وبسایت‌های وردپرسی از لحاظ طراحی به صورت کاملا سئو شده ایجاد شده‌اند. به این ترتیب می‌توانید با خیال راحت از آن‌ها برای پیشبرد برند خود استفاده کنید. ناگفته نماند که با پیشرفت افزونه‌های این سایت‌ساز اکنون می‌توانید کسب‌وکارتان را مطابق جدیدترین الگوریتم‌های گوگل ارتقا دهید.

بیایید با ذکر یک مثال ساده این موضوع را بررسی کنیم. گوگل اهمیت بالایی برای ریسپانسیو بودن وبسایت‌ها قائل است. تا پیش از این واکنشگرا کردن سایت‌ها کار سختی بود، اما با توسعه افزونه المنتور، امروزه می‌توانید صفحات خود را در قالب کامپیوتر، تبلت و گوشی هوشمند مشاهده کنید. پیش نمایش هر صفحه کمک می‌کند تا از ریسپانسیو بودن آن اطلاع پیدا کرده و در صورت وجود مشکل آن را برطرف کنید. به این ترتیب با وجود پیشرفت‌هایی که وردپرس داشته است، اکنون می‌توان گفت که موتورهای جستجو، وبسایت‌های وردپرسی را دوست دارد.

40 تا از بهترین افزونه های وردپرس (2023)

در این بخش از آموزش سئو وردپرس ما بهترین افزونه های وردپرس را به شما معرفی کرده ایم:

یکی از بهترین قسمت های وردپرس این است که برای همه چیز یک افزونه وجود دارد و سئو نیز از این قاعده مستثنی نیست. هزاران افزونه سئوی وردپرس وجود دارد که انتخاب بهترین افزونه سئو وردپرس را برای مبتدیان سخت تر می کند.

به‌جای نصب افزونه‌های جداگانه برای تکالیف سئو، ما به شما کمک می‌کنیم بهترین افزونه سئوی وردپرس را انتخاب کنید که همه این کارها را انجام می‌دهد و 100% رایگان است.

اگر شما هم افزونه ای میشناسید که برای وردپرس عالی است در بخش نظرات با ما در میون بزارید.

انتخاب بهترین افزونه سئو وردپرس

افزونه سئو وردپرس

نتیجه گیری :

بسیاری از صاحبین مشاغل برای کوچ به سمت اینترنت و فضای آنلاین، از وردپرس استفاده می‌کنند. در این مقاله بررسی کردیم که سئو وردپرس چه قدر آسان‌تر از سایر سایت‌ها بوده و به راحتی می‌توانید کسب‌وکارتان را بهینه سازی کنید. البته این موارد تنها بخش کوچک اما مهمی از پروسه سئو سایت وردپرسی هستند. اگر می‌خواهید وبسایت خود را در موتورهای برتر گوگل تماشا کنید، می‌توانید از خدمات سئو وردپرس سئو دانان استفاده کنید تا به سرعت به موفقیت برسید و برند خود را ارتقا دهید. بنابراین این فرصت را برای افزایش سئو در وردپرس از دست ندهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا