منوی دسته بندی

نکات مهم برای کسب درآمددلاری با Google AdSense

گوگل ادس

Google AdSense یک برنامه تبلیغاتی است که به شما امکان می دهد تبلیغات را در وب سایت، وبلاگ یا ویدیوهای YouTube خود اجرا کنید و با کلیک بازدیدکنندگان بر روی آنها پول دریافت کنید. تبلیغات از کسب‌وکارهایی تولید می‌شوند که از برنامه Google AdWords استفاده می‌کنند و شما با استفاده از کد AdSense مخصوص به وبلاگ یا وب‌سایت خود وارد می‌کنید.

برای وب‌سایت‌ها یا وبلاگ‌های جدید، برنامه Google AdSense می‌تواند یکی از سریع‌ترین راه‌های درآمدزایی باشد، به همین دلیل است که بسیار محبوب است.

مزایا و معایب کسب درآمد با Google AdSense

برنامه Google AdSense چندین مزیت بزرگ دارد از جمله:

 • عضویت رایگان است
 • شرایط واجد شرایط بودن آسان است، به این معنی که می توانید از وب سایت یا وبلاگ خود حتی زمانی که جدید است درآمد کسب کنید.
 • گزینه‌های تبلیغاتی متنوعی وجود دارد و چندین گزینه وجود دارد که می‌توانید آن‌ها را متناسب با ظاهر و ظاهر سایت خود سفارشی کنید.
 • اگر به آستانه 100 دلاری دست پیدا کنید، Google ماهانه با سپرده مستقیم پرداخت می کند. 1
 • از یک حساب AdSense می توانید تبلیغات را در چندین وب سایت اجرا کنید.
 • گزینه هایی برای اجرای تبلیغات در دستگاه های تلفن همراه و فیدهای RSS وجود دارد.
 • می‌توانید به راحتی آن را به حساب‌های بلاگر و یوتیوب خود اضافه کنید، اگرچه با YouTube، برای اجرای AdSense در ویدیوهای خود، باید حداقل 1000 مشترک و 4000 ساعت زمان تماشا داشته باشید. 2

با این اوصاف، چند اشکال نیز برای AdSense وجود دارد:

 • گوگل می تواند حساب شما را در یک لحظه خاتمه دهد، و اگر قوانین را زیر پا بگذارید چندان قابل بخشش نیست.
 • مانند همه اشکال درآمد آنلاین، برای کسب درآمد به ترافیک نیاز دارید.
 • وقتی مردم روی یک تبلیغ AdSense کلیک می‌کنند، مقداری پول به دست می‌آورید، اما بازدیدکننده شما نیز سایت شما را ترک می‌کند، به این معنی که فرصت کسب درآمد با محصولات وابسته پردرآمد یا محصولات و خدمات خود را از دست می‌دهید.
 • لزوماً هزینه بیشتری نسبت به سایر برنامه های تبلیغاتی مشابه ندارد.

AdSense یک گزینه عالی برای کسب درآمد است، اما یک برنامه پولدار شدن سریع یا کسب درآمد برای هیچ کاری نیست. علاوه بر این، گوگل قوانینی دارد که به نظر می رسد برخی از وبلاگ نویسان هنگام خواندن شرایط خدمات آن را از دست می دهند. در نتیجه، بسیاری از صاحبان وب‌سایت‌ها به سختی متوجه شده‌اند که خط‌مشی Google را نقض کرده‌اند و حساب خود را برای همیشه از دست داده‌اند.

انواع تبلیغات AdSense

گوگل انواع مختلفی از تبلیغات را برای اجرا در وب سایت شما ارائه می دهد، از جمله:

 • متن: تبلیغات متنی از کلمات استفاده می کند، یا به عنوان واحد تبلیغات (یک پیشنهاد) یا واحد پیوند (فهرست پیشنهادات)، و در اندازه های مختلف وجود دارد. می توانید رنگ کادر، متن و پیوند را سفارشی کنید.
 • تصاویر: تبلیغات تصویری، تبلیغات گرافیکی هستند. آنها در اندازه های مختلف هستند. می‌توانید یک گزینه فید آگهی را انتخاب کنید که هم تبلیغات متنی و هم تبلیغات تصویری را با هم ترکیب می‌کند.
 • Rich Media: اینها انواع تبلیغات تعاملی هستند که می توانند شامل HTML، ویدئو و فلش باشند.
 • ویدئو
 • تصویر متحرک
 • AdSense for Search: این به شما امکان می دهد یک کادر جستجوی گوگل در وب سایت یا وبلاگ خود داشته باشید. هنگامی که کاربر عبارتی را وارد می کند و جستجویی را انجام می دهد، صفحه نتایج جستجو با تبلیغات AdSense باز می شود. می توانید طرح رنگی صفحه نتایج جستجو را برای هماهنگی با وب سایت خود سفارشی کنید.

Google AdSense Payments

Google از طریق واریز مستقیم یا چک هر ماه درآمد شما به 100 دلار می رسد یا بیشتر می شود پرداخت می کند. اگر در یک ماه 100 دلار به دست نیاورید، درآمد شما تغییر می کند و به ماه بعد اضافه می شود. هر بار که به آستانه 100 دلار برسید، Google در دوره پرداخت بعدی پرداختی را صادر می کند. 1  از طریق حساب AdSense خود، می توانید درآمد فعلی خود، تبلیغاتی که بیشترین کلیک را ایجاد می کنند و سایر داده های مفید را مشاهده کنید.

کسب درآمد با AdSense

کسب درآمد قابل توجهی با AdSense نیاز به یک برنامه دارد. در اینجا نکاتی برای به حداکثر رساندن درآمد AdSense وجود دارد:

 • قوانین Google را بخوانید و به آن پایبند باشید: مدیران وب باید  از خط مشی های وب مستر Google و همچنین  خط مشی برنامه AdSense پیروی کنند .
 • روی تبلیغات خود کلیک نکنید یا از دیگران نخواهید روی آنها کلیک کنند: تشویق کلیک ها، خرید فضای پرداخت به ازای کلیک  (PPC) یا استفاده از برنامه ای طراحی شده برای هدایت ترافیک به صفحات AdSense برخلاف قوانین است. به یاد داشته باشید، گوگل در مورد زیر پا گذاشتن قوانین خیلی بخشنده نیست، پس حتما به آنها پایبند باشید.
 • محتوای عالی داشته باشید که بازار هدف شما می‌خواهد بخواند: در نهایت، چه از طریق AdSense یا سایر روش‌های کسب درآمد، با ارائه محتوای ارزشمند و ترافیک با کیفیت به وبلاگ یا وب‌سایت شما، پول به دست می‌آید.
 • از تکنیک‌های بازاریابی وب‌سایت‌سازی صادقانه و ارگانیک برای ایجاد ترافیک استفاده کنیدبهینه‌سازی موتور جستجو و بازاریابی مقاله در دریافت ترافیک رایگان به سایت شما مؤثر است.
 • مطمئن شوید که وب سایت/وبلاگ شما برای موبایل بهینه شده است (ریسپانسیو): تعداد افرادی که از دستگاه های تلفن همراه استفاده می کنند زیاد است. همچنین مطمئن شوید که از تبلیغات واکنش‌گرا استفاده می‌کنید تا Google بتواند اندازه‌های تبلیغات مناسب را به دستگاه‌های تلفن همراهی که سایت شما را مشاهده می‌کنند ارسال کند.
 • برای یافتن گزینه‌هایی که منجر به بیشترین درآمد می‌شوند، انواع و مکان تبلیغات را آزمایش  کنید: با اندازه‌های استاندارد (300×250، 728×90 و 160×600) شروع کنید و سپس آنها را تغییر دهید تا ببینید آیا یک اندازه منجر به کلیک‌های بیشتر از یکی دیگر.
 • حداکثر میزان قرار دادن آگهی خود را داشته باشید: شما مجاز به قرار دادن سه آگهی استاندارد در هر صفحه هستید. از همه آنها برای حداکثر سود استفاده کنید.
 • تبلیغات بالای صفحه داشته باشید: این قسمتی از صفحه شما است که بدون پیمایش قابل مشاهده است.
 • یک تبلیغ تابلوی رهبر در زیر هدر/لوگوی خود داشته باشید: به جای قرار دادن یک تبلیغ در بالای صفحه، آن را در نزدیکی لوگوی خود قرار دهید، جایی که احتمال بیشتری وجود دارد که مورد توجه قرار گیرد.
 • شامل تبلیغات درون محتوا برای مشاهده: این به معنای داشتن تبلیغات در مقالات شما است که می تواند کلیک ها را افزایش دهد زیرا در طول خواندن پست دیده می شوند.
 • نتایج خود را زیر نظر بگیرید: Google می‌تواند شما را با ابزارها و بازخورد غرق کند، اما تمام تلاش خود را برای تجزیه و تحلیل داده‌هایتان به کار می‌گیرد تا ببینید در مورد نتایج شما چه می‌گوید تا بتوانید از تلاش خود نهایت استفاده را ببرید.
 • خواندن ایمیل از Google: اگر Google در مورد چیزی که دوست ندارد در سایت شما اخطاری ارسال کند، این امر می تواند بسیار مهم باشد. عدم رسیدگی به شکایات گوگل منجر به خاتمه برنامه می شود.

نکات پیشرفته AdSense هنگامی که تبلیغات را درسایت خود اجرا می کنید، باید مطمئن شوید که بیشترین استفاده را از برنامه AdSense خود دارید. در اینجا چند نکته اضافی وجود دارد که هنگام آماده شدن برای افزایش درآمد AdSense خود باید در نظر بگیرید:

 • آزمایش‌ها را اجرا کنید: می‌توانید A/B تبلیغات خود را از طریق AdSense آزمایش کنید.
 • با رنگ‌های پیوند و کادر آزمایش کنید: اگر رنگ‌های شما با موضوع شما مطابقت دارند، آن‌ها را تغییر دهید تا ببینید آیا این روی نتایج تأثیر می‌گذارد یا خیر.
 • فعال کردن هدف قرار دادن : این به تبلیغ‌کنندگان اجازه می‌دهد مکان نمایش تبلیغات خود را انتخاب کنند.
 • راه‌اندازی کانال‌های سفارشی : این به شما احساس بهتری از آنچه برای ایجاد درآمد در سایت شما کار می‌کند و کار نمی‌کند، می‌دهد.

برخورد با تبلیغات رقبا یا مشکوک

اگر محصولات یا خدماتی را در وب‌سایت خود ارائه می‌کنید، ممکن است متوجه شوید که برخی از آگهی‌هایی که Google ارائه می‌دهد از رقبای شماست. مشکل دیگری که ممکن است رخ دهد تبلیغاتی است که ممکن است کاملاً قانونی نباشند یا ممکن است بازار شما را آزار دهند. برای جلوگیری از نمایش این پیشنهادات در سایت شما، Google AdSense به شما اجازه می دهد تا حداکثر 200 URL را در سایت خود مسدود کنید. چالش مسدود کردن URL ها دوگانه است.

 1. شما نمی دانید چه تبلیغاتی در سایت شما اجرا می شود تا زمانی که آنها را در آنجا مشاهده کنید.
 2. از آنجایی که نمی توانید روی پیوندهای خود (برای دریافت URL) کلیک کنید، باید مراقب دریافت URL برای مسدود کردن باشید. بهترین راه برای دریافت پیوند تا بتوانید آن را در AdSense مسدود کنید این است که روی پیوند کلیک راست کنید، Copy Link Address را انتخاب کنید و آن را در یک سند یا ویرایشگر متن (به عنوان مثال، Notepad) جای‌گذاری کنید. URL گوگل طولانی است، اما در داخل آن URL صفحه ای است که تبلیغ به آن می رود. آن URL را کپی کنید و در حساب تبلیغات مسدود شده AdSense خود جایگذاری کنید.

برنامه های دیگر علاوه بر AdSense

بسیاری از برنامه های شبکه تبلیغاتی مشابه AdSense مانند Media.net و InfoLinks وجود دارد. برخی ممکن است به آستانه ترافیک نیاز داشته باشند، بنابراین باید منتظر بمانید تا وب سایت شما ایجاد شود و قبل از پذیرش، ترافیک منظم دریافت کنید.

اکثر آنها قوانین مشابهی با گوگل دارند، مانند محدودیت تعداد تبلیغات شبکه در هر صفحه (معمولاً سه)، و خاتمه برای کلیک کردن روی تبلیغات شما. در بیشتر موارد، می‌توانید چندین شبکه تبلیغاتی را در سایت خود بدون نقض شرایط خدمات اجرا کنید، اما قبل از انجام آن، باید قوانین هر شبکه را بخوانید. علاوه بر این، شما می خواهید از غرق شدن سایت خود در تبلیغات جلوگیری کنید که خوانندگان شما نتوانند محتوا را پیدا کنند.

سایر گزینه های درآمدی علاوه بر شبکه های تبلیغاتی

شبکه های تبلیغاتی، به ویژه AdSense، گزینه های عالی هستند زیرا می توانید به عنوان یک وبلاگ نویس یا صاحب وب سایت جدید بپیوندید و استفاده از آنها آسان است. اما آنها تنها راه های کسب درآمد از وب سایت شما نیستند. در واقع، با افزایش ترافیک سایت شما، سایر گزینه های کسب درآمد ممکن است بهتر باشند. در اینجا چند ایده پول ساز دیگر وجود دارد که می توانید به جای یا همراه با شبکه های تبلیغاتی از آنها استفاده کنید.

 • بازاریابی وابسته : مانند شبکه های تبلیغاتی، برنامه های وابسته معمولا رایگان هستند و به راحتی به وب سایت شما اضافه می شوند.
 • محصول یا خدمات خود را بفروشید: ایجاد محصول یا خدمات خود، بر خلاف تبلیغ دیگران از طریق بازاریابی وابسته، می تواند به میزان قابل توجهی درآمد بیشتری برای شما به همراه داشته باشد. این امر به ویژه در مورد محصولات اطلاعاتی یا دوره های آنلاین که ایجاد و فروش ارزان هستند صادق است. گزینه های دیگر عبارتند از کتاب های الکترونیکی و خدمات آزاد.
 • مربیگری یا مشاوره : به عنوان یک متخصص در موضوع خود، در موقعیت خوبی برای کمک به افراد فراتر از اطلاعاتی که در وب سایت یا وبلاگ خود ارائه می کنید، هستید. می توانید از طریق مربیگری یا مشاوره کمک عمیق تری.
 • حامیان مالی: زمانی که میزان ترافیک و نفوذ خوبی بر روی مخاطبان خود دارید، سایر شرکت ها برای حمایت مالی از وب سایت شما هزینه می پردازند. آنها می توانند از کل سایت شما یا یک صفحه یا پست حمایت کنند.

همانطور که می بینید راه های زیادی برای کسب درآمد از وب سایت یا وبلاگ وجود دارد. اما بسیاری از آنها نیاز دارند که قبل از کسب درآمد، ترافیک قابل توجهی داشته باشید. اینجاست که AdSense یک گزینه خوب برای شروع کسب درآمد است. نیازی نیست چیزی ایجاد کنید، می توانید از روزی که وبلاگ یا وب سایت خود را راه اندازی می کنید به آن بپیوندید، این کار رایگان است و اضافه کردن کد تبلیغاتی به وب سایت خود آسان است.

نوشته شده توسط سئودانان

برای اطلاعات بیشتر به صفحات زیر نگاهی بیاندازید.

سئو چیست

سئو سایت

سئو وردپرس

آموزش سئو

سئو محتوا

سئودانان وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *