لینک فالو بهتر است یا لینک نوفالو ؟

دسته بندی :سئو و بهینه سازی ۲۴ دی ۱۴۰۰ سئو دانان 155

به دو طریق می توان از یک وب سایت به وب سایت دیگر لینک داد . راه اول یک لینک follow و راه دوم یک لینک nofollow است. از دیدکاربر هیچ فرقی نمیکند که لینک فالو باشد یا نوفالو . اما از دید ربات های گوگل قضیه متفاوت است . در این مقاله از سئو دانان قصد داریم تا با لینک فالو و نوفالو آشنا شویم .

بک لینک فالو چیست؟

قبل از توضیح در مورد این نوع لینک اجازه دهید یک مثال در دنیای واقعی بزنیم . افرادی که ضامن شخصی می شوند در واقع قسمتی از اعتبار خود را (یا همان مبدا) به شخص گیرنده وام (یا همان مقصد) منتقل می کنند . کاری که دقیقا لینک های فالو در دنیای  وب و Seo انجام میدهد . لینک follow (که به آن لینک dofollow هم گفته می شود) لینکی است که اعتبار سایت مبدا را به سایت مقصد منتقل می کند. دقت داشته باشید که اگر سایت مبدا و سایت مقصد به لحاظ ماهیت و یا محتوا در یک رده باشند ، این ارزش از سایت مبدا به سایت مقصد منتقل خواهد شد . به عنوان مثال از یک سایت فروش موبایل می توان به سایت فروش لب تاپ لینک فالو داده شود . چنانچه سایت مبدا و مقصد متفاوت باشد ، مثلا از سایت گوشت فروشی به سایت فروش لب تاپ لینک فالو داده شود، علاوه بر اینکه هیچ امتیازی منتقل نمی شود، باعث جریمه هر دو سایت توسط ربات های گوگل نیز خواهد شد . به طور پیش فرض، لینک ها follow هستند. وقتی در یک مقاله یا یک صفحه محصول به صفحات دسته بندی یا صفحه نخست خود لینک می دهید ، در واقع ارزش و اعتبار بین صفحات داخلی منتقل خواهد شد. لذا پیشنهاد می شود که لینک دادن در صفحات داخلی سایت ، در حالت فالو باشد . بنابراین در هنگام لینک دادن به یک وب سایت نیازی به rel=follow نیست. در کد زیر نمونه چنین لینکی قرار داده شده است .

پست های مرتبط  ریسپانسیو بودن سایت یعنی چی؟

<a href=”https://seodanan.ir/”> لینک فالو سایت سئو دانان</a>

بک لینک Nofollow چیست؟

لینک نوفالو لینکی است که به وب سایت و یا لینک مقصد ، اعتباری منتقل نمی کند. در واقع از نظر seo ارزش کمتری به نسبت لینک های فالو دارد . برای ایجاد لینک nofollow، هنگام لینک دادن به یک وب سایت، rel=nofollow را به کد اضافه کنید. در کد زیر نمونه نمونه چنین لینکی قرار داده شده است.

لینک نوفالو سایت سئو دانان

در چه صورت باید از بک لینک Nofollow استفاده شود؟زمانی که در قسمت نظرات و یا فروم ها لینک ها فالو به صورت اسپم گونه زیاد شد ، گوگل به دنبال راه حل جدیدی بود . بالاخره موتورهای جستجو در سال 2005 برای اولین بار ، به این فکر افتادند که لینک نوفالو را معرفی کنند . و به بدین صورت لینک فالو و نوفالو از یکدیگر متمایز شدند . بنابراین زمانی که قصد ندارید اعتبار وب سایت شما به وب سایت دیگری منتقل شود باید از لینک نوفالو استفاده کنید . همچنین میتوانید هر گونه لینکی که توسط ربات ، یا اشخاص ایجاد می شوند را به صورت نوفالو در نظر بگیرید .

در نظر داشته باشید چنانچه لینک وب سایت خود را در ریپورتاژ آگهی ها قرار می دهید و یا لینک های پولی خریداری میکنید ، از تگ نوفالو استفاده کنید . در غیر این صورت توسط موتور های جستجوی گوگل جریمه خواهید شد .

آیا لینک های Nofollow بد هستند؟

بک لینک فالو و بک لینک نوفالو سئودانان

چگونه بفهمیم که یک لینک follow است؟برای بررسی اینکه آیا یک لینک dofollow یا nofollow است، می توانید به سادگی لینک را در مرورگر بررسی کرده و کد HTML را ملاحظه کنید . برای انجام این کار، روی لینک موجود در مرورگر کلیک راست کرده و “Inspect” را انتخاب کنید. اگر rel”=nofollow” را مشاهده کردید، لینک nofollow است. اگر rel”=nofollow” را نمی بینید، یک لینک follow است. علاوه بر استفاده از ابزار inspect، می توانید از ابزار تحلیل بک لینک مانند Ahrefs یا Moz استفاده کنید.

راه دیگر جهت بررسی لینک فالو و نوفالو استفاده از ابزار آنلاین مانند وب سایت https://dofollowlinkchecker.com است . راه سوم استفاده از نرم افزار های سئو تکنیکال مانند اسکریمینگ فراگ ( Screaming Frog ) می باشد .

جمع بندیلینک فالو و نوفالو به گوگل و ربات های جستجو اعلام می کند که آیا ارزش و اعتبار به سایت و یا لینک مقصد منتقل شود یا خیر . اگر سوالی دارید که در بالا به آن پاسخ داده نشده است، یا می خواهید با تیم سئوی ما صحبت کنید، با پر کردن فرم مشاوره رایگان جهت خدمات سئو وب سایت خود با ما تماس بگیرید.

09190972566 — 021-88010679

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید
سئو دانان

سئو دانان یک تیم برنامه نویسی و توسعه دهنده وبسایت در ایران است که همواره با به کار گیری جدیدترین متدهای سئو و بهینه سازی، سئو سایت شما را انجام میدهد.?

We have found an easier way to communicate with our users : Subscribe to channel

Be sure to read the following:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

    لینک کوتاه: