خدمات حرفه ای سئو و بهینه سازی سایت

صفحه ۴۰۴ چیست و چگونه آنرا برطرف کنیم ؟

خطای ۴۰۴ سئودانان

توضیحی مختصری از سئودانان که صفحه ۴۰۴ چیست و چگونه انرا تعمیر کنیم احتمالاً قبلاً با خطاهای 404 آشنا هستید که پیام “صفحه یافت نشد” را به بازدیدکنندگان نشان می دهد. در حالی که این صفحات هدفی را دنبال می کنند، در صورت سوء استفاده می توانند برای وب سایت شما مضر باشند.نمونه ای از خطای “صفحه یافت نشد” که در زمینه اشتباه استفاده می شود، خطای نرم 404 است. اینها می توانند رتبه بندی موتورهای جستجو، ترافیک وب سایت و حتی اعتبار شما را خراب کنند.در زیر، خطاهای نرم 404 را تعریف می کنم و تفاوت آنها را با خطاهای 404 معمولی (یا سخت) پوشش می دهم. سپس نحوه یافتن این خطاها و رفع آنها را توضیح خواهم داد.

خطای صفحه ۴۰۴ چیست؟

پیام خطای 404 زمانی رخ می‌دهد که صفحه‌ای وجود ندارد (یعنی قبلاً وجود داشته است اما از آن زمان حذف شده است)

هنگامی که شخصی سعی میکند از آن صفحه بازدید کند پیام صفحه ای یافت نشد نمایان میشود.وقتی خطای نرم 404 باشد، خطا به بازدیدکنندگان وب سایت منتقل می شود، اما به ربات های خزنده گوگل منتقل نمی شود. این بدان معناست که صفحات همچنان در صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERP) خزیده و نمایه می شوند.یک Soft 404 یک وضعیت رسمی نیست، بلکه وضعیتی است که Google برای هشدار به شما ایجاد کرده است. این معنی است که گوگل و سایر موتورهای جستجو به خزیدن در این صفحات وب ادامه می دهند تا زمانی که شما اقدامی انجام دهید

آیا خطای ۴۰۴میتواند بررتبه سایت من تاثیر داشته باشد ؟

پاسخ کوتاه این است که بله خطاهای ۴۰۴ میتواند بر رتبه سایت شما تاثیر بگذارد اینکه چرا باید بدانید که گوگل چگونه یک وبسایت را می خزند :

برای جلوگیری از فشار روی سرور وب سایت و کاهش بار کاری برای ربات های خزنده، گوگل از چیزی به نام   Crawl budget

برای تعیین میزان و تعداد دفعات خزیدن یک سایت استفاده میکند. بودجه خزیدن از نرخ خزیدن و تقاضای خزیدن تشکیل شده است.

طبق گفته گوگل، تعاریف به شرح زیر است :

نرخ خزیدن تعداد درخواست‌هایی است که ربات گوگل در هر ثانیه از سایت شما هنگام خزیدن در آن می‌کن

 تقاضای خزیدن به این معنی است که گوگل چقدر می خواهد سایت شما را بر اساس محبوبیت، مدت زمانی که از خزیدن آن می گذرد و غیره بخزد.

هنگامی که تعداد زیادی خطای 404 در وب سایت خود دارید، مقدار قابل توجهی از بودجه خزیدن خود را استفاده می کنید. این به این معنی است که تعداد کمتری از صفحات موجود شما خزیده می شود که منجر به رتبه های کمتر و ضعیفتر میشود.

به این فکر کنید: اگر سایت شما 100 صفحه دارد، اما گوگل بودجه خزیدن شما را 70 صفحه تعیین می کند، گوگل تنها 70 درصد صفحات شما را می خزد. اگر 10 صفحه دارای خطاهای 404 نرم باشند، این خطر وجود دارد که برخی یا همه آن صفحات در بودجه خزیدن 70 قرار گیرند. بنابراین، موتورهای جستجو را که در صفحات با ارزش خزیده اند از دست می دهید.

 

خطای ۴۰۴چه مشکلاتی می تواند ایجاد کند؟

به غیر از پایین اوردن رتبه مشکلاتی در سایت شما ایجاد میکند.

یکی از بزرگترین مشکلات تجربه کاربری ضعیف است. از آنجایی که URL های نرم 404 هنوز در نتایج جستجو ظاهر می شوند، کاربران ممکن است به صفحاتی که وجود ندارند هدایت شوند. این به خوبی در وب سایت شما منعکس می شود و می تواند باعث پرش کاربران شود.

همچنین می تواند پیامدهایی برای عملکرد و عملیات وب سایت داشته باشد

در حالی که صفحات خطای 404 به اندازه صفحات دارای محتوا فضای سرور را اشغال نمی کنند، اما همچنان پهنای باند را اشغال می کنند. اگر گوگل و سایر موتورهای جستجو ترافیک را به صفحه‌ای که وجود ندارد هدایت می‌کند، باز هم در حال بازدید هستید که می‌تواند سرعت و عملکرد وب‌سایت را کاهش دهد

نحوه یافتن و رفع خطاهای ۴۰۴ :

از انجایی که خطاهای ۴۰۴ یک وضعیت وسمی نیستند برای صاحبان وب سایت چندان واضح نیستند.

اینجاست که ابزاری به اسم گوگل سرچ کنسول وارد میشود به گفته گوگل سرچ کنسول به شما کمک میکند تا ترافیک و عملکرد سایت خود را بررسی کنید مشکلات را بررسی کنید و در نتایج گوگل بدرخشید.

یکی از مشکلاتی که سرچ کنسول بررسی میکند خخطاهای ۴۰۴ است.

۱-خطاهای ۴۰۴ را در کنسول جستجوی گوگل بیابید.

برای استفاده ازسرچ  کنسول ، برای یک حساب کاربری ثبت نام کنید و دامنه خود را متصل کنید. این یک فرآیند ساده است که تنها چند دقیقه طول می کشد تا کامل شود.

پس از اتصال به سرج  کنسول  برای جمع‌آوری اطلاعات، خطاهای نرم 404 را درسرچ کنسول در قسمت coverage خواهید دید.

خطای ۴۰۴ سذودانان ۱

می تواند به یکی از دو روش نشان داده شود: به عنوان یک خطا یا به عنوان حذف (همانطور که در بالا نشان داده شده است)

اگر صفحه وجود ندارد: یک خطای 404 یا 410 مناسب را تنظیم کنید

اگر خطای نرم افزاری 404 که دریافت کردید واقعی است، یک خطای 404 (یافته نشد) یا 410 (محتوا حذف شده) را روی سرور تنظیم کنید. این تضمین می کند که بازدیدکنندگان وب سایت و ربات های خزنده خطای صحیح را مشاهده کنند.

آیا تفاوتی بین کدهای خطای 404 و 410 در مورد موتورهای جستجو وجود دارد؟

از نظر سئودانان، واقعا اینطور نیست هر دوی این خطاها به گوگل میگوید که ایندکس کردن صفحه را متوقف می کند.

اکثر سیستم های مدیریت محتوا( CMS )دارای صفحات خطا ۴۰۴ و ۴۱۰ داخلی هستند.برای استفاده حداکثری ازخطاهای ۴۰۴ خود توصیه میکنیم که چند پست وبلاگ مرتبط اضفه کنید،یا یک ویژگی یا ابزار جستجو ارائه دهید.

آیا گوگل من را به خاطر خطاهای soft 404 جریمه می کند؟هیچ جریمه رسمی برای خطاهای نرم 404 وجود ندارد، اگرچه اگر خطاها برطرف نشوند، عواقب طبیعی وجود دارد. این موارد شامل دید کمتر در صفحات نتایج موتور جستجو و تجربه کاربری ضعیف است.

نوشته شده توسط سئودانان برای خواندن و یادگیری بیشتر به صفحه های زیر مراجعه کنید.

آموزش سئو

سئو وردپرس

سئو محتوا

سئو سایت

سئودانان وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *