خدمات حرفه ای سئو و بهینه سازی سایت

تفاوت لینک فالو و نوفالو+نکته عالی

لینک فالو و نوفالو سئودانان

لینک فالو و نو فالو از این دو طریق می توان از یک وب سایت به وب سایت دیگر لینک داد . از دیدکاربر هیچ فرقی نمیکند که لینک فالو باشد یا نوفالو . اما از دید ربات های گوگل قضیه متفاوت است . در این مقاله از سئودانان قصد داریم تا با لینک فالو و نوفالو آشنا شویم .

و هم چنین برای اینکه سایت شما سریعتر رتبه بندی بشود باید از سایت های دیگر لینک بگیرید،لینک فالو و نوفالو،راحت ترین کار خرید بک لینک انبوه و ارزان است، که تیم ما برای شما انجام میدهد،وارد صفحه خرید بک لینک شوید.

لینک فالو چیست؟

قبل از توضیح در مورد این نوع لینک اجازه دهید یک مثال در دنیای واقعی بزنیم . افرادی که ضامن شخصی می شوند در واقع قسمتی از اعتبار خود را (یا همان مبدا) به شخص گیرنده وام (یا همان مقصد) منتقل می کنند . کاری که دقیقا لینک های فالو در دنیای  وب و سئو انجام میدهد . لینک فالو (که به آن لینک dofollow هم گفته می شود) لینکی است که اعتبار سایت مبدا را به سایت مقصد منتقل می کند. دقت داشته باشید که اگر سایت مبدا و سایت مقصد به لحاظ ماهیت و یا محتوا در یک رده باشند ، این ارزش از سایت مبدا به سایت مقصد منتقل خواهد شد . به عنوان مثال از یک سایت فروش موبایل می توان به سایت فروش لب تاپ لینک فالو داده شود . چنانچه سایت مبدا و مقصد متفاوت باشد ، مثلا از سایت گوشت فروشی به سایت فروش لب تاپ لینک فالو داده شود، علاوه بر اینکه هیچ امتیازی منتقل نمی شود، باعث جریمه هر دو سایت توسط ربات های گوگل نیز خواهد شد . به طور پیش فرض، لینک ها follow هستند. وقتی در یک مقاله یا یک صفحه محصول به صفحات دسته بندی یا صفحه نخست خود لینک می دهید ، در واقع ارزش و اعتبار بین صفحات داخلی منتقل خواهد شد. لذا پیشنهاد می شود که لینک دادن در صفحات داخلی سایت ، در حالت فالو باشد . بنابراین در هنگام لینک دادن به یک وب سایت نیازی به rel=follow نیست.

لینک نوفالو( Nofollow) چیست؟

لینک نوفالو لینکی است که به وب سایت و یا لینک مقصد ، اعتباری منتقل نمی کند. در واقع از نظر سئو ارزش کمتری به نسبت لینک های فالو دارد . برای ایجاد لینک nofollow، هنگام لینک دادن به یک وب سایت، rel=nofollow را به کد اضافه کنید. در کد زیر نمونه نمونه چنین لینکی قرار داده شده است.

لینک نوفالو سایت سئودانان

در چه صورت باید از لینک نوفالو استفاده شود؟زمانی که در قسمت نظرات و یا فروم ها لینک ها فالو به صورت اسپم گونه زیاد شد ، گوگل به دنبال راه حل جدیدی بود . بالاخره موتورهای جستجو در سال 2005 برای اولین بار ، به این فکر افتادند که لینک نوفالو را معرفی کنند . و به بدین صورت لینک فالو و نوفالو از یکدیگر متمایز شدند . بنابراین زمانی که قصد ندارید اعتبار وب سایت شما به وب سایت دیگری منتقل شود باید از لینک نوفالو استفاده کنید . همچنین میتوانید هر گونه لینکی که توسط ربات ، یا اشخاص ایجاد می شوند را به صورت نوفالو در نظر بگیرید .

در نظر داشته باشید چنانچه لینک وب سایت خود را در ریپورتاژ آگهی ها قرار می دهید و یا لینک های پولی خریداری میکنید ، از تگ نوفالو استفاده کنید . در غیر این صورت توسط موتور های جستجوی گوگل جریمه خواهید شد .

بک لینک فالو و بک لینک نوفالو سئودانان

آیا لینک های نوفالو بد هستند؟

جواب این سوال منفی است . قرار دادن لینک های نوفالو چیز بدی نیست. این نوع لینک ها  می‌توانند ترافیک برای وب‌سایت شما ایجاد کنند . یک وب سایت  ایده آل از نظر موتورهای جستجو سئو شامل توزیعی از  لینک های فالو و نوفالو است.

چگونه بفهمیم که یک لینک فالو است؟برای بررسی اینکه آیا یک لینک فالو و نوفالو است، می توانید به سادگی لینک را در مرورگر بررسی کرده و کد HTML را ملاحظه کنید . برای انجام این کار، روی لینک موجود در مرورگر کلیک راست کرده و “Inspect” را انتخاب کنید. اگر rel”=nofollow” را مشاهده کردید، لینک nofollow است. اگر rel”=nofollow” را نمی بینید، یک لینک فالو است. علاوه بر استفاده از ابزار inspect، می توانید از ابزار تحلیل بک لینک مانند Ahrefs یا Moz استفاده کنید.

راه دیگر جهت بررسی لینک فالو و نوفالو استفاده از ابزار آنلاین مانند وب سایت https://dofollowlinkchecker.com است .

راه سوم استفاده از نرم افزار های سئو تکنیکال مانند اسکریمینگ فراگ ( Screaming Frog ) می باشد .

جمع بندی لینک فالو و نوفالو به گوگل و ربات های جستجو اعلام می کند که آیا ارزش و اعتبار به سایت و یا لینک مقصد منتقل شود یا خیر . اگر سوالی دارید که در بالا به آن پاسخ داده نشده است، یا می خواهید با تیم سئوی ما صحبت کنید، با پر کردن فرم مشاوره رایگان جهت خدمات سئو وب سایت خود با ما تماس بگیرید.

 

سئودانان وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *