Warning: dir(/home/seodanan/public_html/wp-content/upgrade/wordpress-seo.22.6/wordpress-seo/src/introductions/domain/): failed to open dir: No such file or directory in /home/seodanan/public_html/wp-admin/includes/class-wp-filesystem-direct.php on line 626

Warning: dir(/home/seodanan/public_html/wp-content/upgrade/wordpress-seo.22.6/wordpress-seo/src/helpers/open-graph/): failed to open dir: No such file or directory in /home/seodanan/public_html/wp-admin/includes/class-wp-filesystem-direct.php on line 626

Warning: dir(/home/seodanan/public_html/wp-content/upgrade/wordpress-seo.22.6/wordpress-seo/src/exceptions/oauth/tokens/): failed to open dir: No such file or directory in /home/seodanan/public_html/wp-admin/includes/class-wp-filesystem-direct.php on line 626

Warning: unlink(/home/seodanan/public_html/wp-content/temp/wordpress-seo.22.6.zip): No such file or directory in /home/seodanan/public_html/wp-admin/includes/class-wp-upgrader.php on line 334
تأثیر شبکه‌های اجتماعی بر سئو چقدر هست ؟

خدمات حرفه ای سئو و بهینه سازی سایت

تأثیر شبکه‌های اجتماعی بر سئو

تاثیر سئو در شبکه های اجتماعی

از نظر سئودانان شبکه‌های اجتماعی در عصر جدید از جایگاهی ویژه برای همه افراد برخوردار هستند. با کمی توجه و دقت به محیط اطراف متوجه خواهید شد که از کودک تا افراد مسن همگی به نحوی درگیر این رسانه‌های اجتماعی هستند.

در این میان، افراد زیادی از طریق همین شبکه‌ها در حال کسب درآمد و گذراندن زندگی خود هستند. در آغاز کار، این رسانه‌ها فقط برای سرگرمی و گذراندن وقت استفاده می‌شدند، اما رفته‌رفته اکثر افراد شروع به انجام کارهای متفاوت برای کسب درآمد از این شبکه‌ها کردند. این اپلیکیشن‌ها راه‌های ارتباطی خوبی برای نمایش بیشتر وب سایت یا محصولات شما به دیگران خواهد بود.

اگر از جمله افرادی هستید که از طریق اینستاگرام، واتس‌اپ و غیره در حال کسب درآمد و کار هستید، بهتر است بدانید که برای ارتقا کسب و کار اینترنتی خود لازم است به فکر تأسیس سایت باشید. زیرا همه مردم برای خرید محصولات و خدمات به سایت‌های معتبر بیشتر اعتماد دارند.

پس برای بهتر شدن و رونق گرفتن کسب و کار اینترنتی خودتان تنها به این شبکه‌ها و رسانه‌های اجتماعی اکتفا نکنید و به فکر ایجاد سایت باشید. اما باید به این نکته نیز توجه داشته باشید که شبکه‌های اجتماعی تأثیر زیادی در سئو دارند یا خیر. در این مقاله به این موضوع می‌پردازیم.

سئو سایت چیست؟

امکان ندارد تاکنون مطلبی را در گوگل سرچ نکرده باشید. به هنگام سرچ هر موضوعی در گوگل چندین صفحه به عنوان پاسخ برایتان نشان داده خواهد شد. آیا بیشتر از صفحه اول سرچ گوگل که برایتان نمایش داده می‌شود را دیده‌اید؟ احتمالاً پاسختان خیر است.

دقیقاً سئو همان چیزی خواهد بود که برای نشان دادن سایت خودتان در ردیف‌های اول سرچ گوگل نیاز دارید. به زبان ساده سئو، سایت شما را در گزینه‌های اول سرچ گوگل قرار داده و بازدید توسط افراد مختلف به مراتب بیشتر خواهد بود.

اگر با سرچ کلمه‌هایی خاص، سایت شما در نتایج اول جست و جو گوگل نمایش داده می‌شود به دلیل تکنیک‌های خاصی است که به آن‌ها سئو گویند. موضوع سئو برای سایت‌ها به قدری اهمیت دارد که افرادی تحت عنوان سئو کار برای انجام آن وجود دارند. اما اینکه شبکه‌های اجتماعی بر سئو سایت تأثیری دارند یا خیر را باید بررسی می‌کنیم.

Search engine optimization (SEO) سئو مخفف شده این عبارت است. در واقع سئو علم کسب رتبه بالا در جست و جوهای گوگل است. دلیل اینکه ما بیشتر روی سرچ گوگل تاکید داریم، آن است که این موتور جست و جو از اصلی‌ترین گزینه‌ها برای سرچ مطالب توسط افراد در سراسر جهان است. پس مبنای کار را گوگل قرار می‌دهیم.

شبکه‌های اجتماعی و تأثیرات آن بر سئو

تاریخچه شبکه‌های اجتماعی و سئو

شاید نتوان به طور مستقیم و با اطمینان گفت که شبکه‌های اجتماعی روی سئو سایت‌های شما تأثیر می‌گذارند. اما رابطه‌ای فراتر از این‌ها با یکدیگر دارند. با نگاهی به تاریخچه سوشال‌مدیا و سئو می‌توان به رابطه این دو پی برد.

البته باید این را بدانید که هیچ کس خارج از کمپانی و شرکت گوگل دقیقاً از نحوه عملکرد این موتور جست‌وجو اطلاعات دقیق و درستی ندارند. در سال‌های اخیر طبق گزارشات و بررسی‌ها اعلام شده، موتور جست و جو گوگل، سیگنال‌های اجتماعی را بررسی و کنترل می‌کند که از همین طریق به رتبه بندی سایت‌های مختلف می‌پردازد. در واقع شاید بتوان گفت همان چیزی است که ما اسم آن را سئو نامیده‌ایم.

صحبت‌های مختلفی در مورد نحوه رتبه بندی سایت‌ها توسط گوگل در سال‌های مختلف بیان شده، اما چیزی که واضح و روشن است، فقط این خواهد بود که وب‌سایت‌هایی که تمایل دارند در رتبه بالاتری نسبت به رقیبان خود قرار بگیرند، باید مطالبی با محتوا ارزشمند را در شبکه‌های اجتماعی منتشر کنند. در حقیقت رابطه مستقیمی بین رتبه سایت و شبکه‌های اجتماعی وجود دارد.

سئو و شبکه‌های اجتماعی

نحوه استفاده از شبکه‌های اجتماعی در سئو

به هر نحوی که در شبکه‌های اجتماعی فعالیت داشته باشید، به خصوص اگر این فعالیت قوی و مستمر باشد، مخاطبین بیشتری خواهید داشت. البته باید نکاتی را برای فعالیت در شبکه‌های اجتماعی مختلف رعایت کنید تا تأثیر آنها را در سئو سایت خودتان مشاهده کنید.

دقت داشته باشید محتوایی که توسط خودتان یا فرد محتوا نویس سایت تولید می‌شود، باید جذاب باشد و کاربر را جذب خود کند. اطلاعاتی که در همه سایت‌ها وجود دارند برای افرادی که مخاطب شما هستند، هیچ‌گونه جذابیتی را نخواهد داشت.

پس محتوا جذاب تولید کنید تا افراد بیشتری از مطالبتان استفاده کنند و مطالبتان را برای دیگران به اشتراک بگذارند. همین اشتراک گذاری مطالب توسط مخاطبان باعث جذب افراد بیشتری به سایت و شبکه‌های اجتماعی شما خواهد شد. تعداد مخاطبان افزایش یافته و ترافیک سایتتان بالا می‌رود.

سخن آخر

محتوای که تولید می‌کنید، اگر باعث کنجکاوی مخاطب بشود، قطعاً دلیل خوبی برای دنبال کردن مطالبتان خواهد شد و مدام صفحات شما در شبکه‌های اجتماعی مختلف را چک می‌کنند تا به پاسخ حس کنجکاوی که برای آنها ایجاد کرده‌اید، برسند.

اکثر افراد با به وجود آمدن کنجکاوی در درونشان، مرتب به سایت و شبکه‌های اجتماعی شما سر خواهند زد تا پاسخ روشنی پیدا کنند.

نوشته شده توسط سئودانان

برای اطلاعات بیشتر به صفحات زیر نگاهی بیاندازید.

سئو چیست

سئو سایت

سئو وردپرس

آموزش سئو

سئو محتوا

و همجنین برا اطلاع از خدمات ما وارد صفحه خدمات سئو شوید.

سئودانان وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *